odopak

Çevreye Sözümüz

Odopak Doğdu!

Değerli müşterilerimiz,
Size özellikle Türkiye için geliştirilmiş, çok yüksek kaliteli temizlik tabletleri sunabilmekten memnuniyet duyuyoruz.
Türkiye’deki rekabetçi piyasa şartlarına özel olarak geliştirilmiş, ODOPAK markasının ürün ve ambalajlarının yanı sıra lojistik ve sipariş süreçlerinde de avantajlı ürünlerimiz artık satışa hazırdır.
Ürünler Kiga-Global Dis Ticaret Limited Sirketi ne ait ODOPAK markası için özel olarak geliştirmiştir. Ürünlerin kendisi Easy-tabs GmbH işbirliği içinde üretilmeye ve pazarlanmaya devam etmektedir.
Kiga-Global Ticaret Limited Sirketi, tüm Türkiye için tek çözüm ortağımızdır.

Ürünlerimizi, ambalajlarını ve lojistiğini geliştirirken, verimliliğe ve çevre uyumluluğuna özel önem veriyoruz.

Yaklaşımımız CO2 tasarrufunun çok ötesine geçiyor. 5 litrelik sıvı yerine 8 gramlık tek bir tablet. Tabletlerimiz tamamen çözündükten sonra cam yüzeyler, mobilyalar ve tüm sert zeminler üzerinde mükemmel bir temizleme etkisi geliştirmesini sağlıyoruz. Cam ve yüzey temizleyicileri plastik bidonlarda taşımanın bugünlerde mantıksız olduğunu düşünüyoruz çünkü bu son derece verimsizdir, çevre üzerinde büyük bir olumsuz etkiye sahiptir ve kullanım açısından artık hiç güncel değildir. (Halihazırda çevreye verilen zararı daha iyi görebilmeniz için bir örnek vermek gerekirse; Şu anda tır başına 5 litre içerikli 3.960 bidon (ön cam temizleyici) taşınmaktadır. Bu da toplam 19.800 litre cam veya yüzey temizleyiciye tekabul ediyor. Tabletlerimiz en basit ambalaj formunda çok küçük olduğundan, aynı yükleme kapasitesine sahip bir tırımızla 2.300.000 tablet taşımamız mümkün.

Bu, üretici ile müşteri arasındaki ortalama 650 KM mesafe ile Almanya ve Avrupa (Türkiye’de de) yollarında ve otoyollarında 560 daha az tırın kullanılması gerektiği anlamına gelir. Tır başına 100 km de ortalama 35 litre dizel tüketimi ile bu, yaklaşık 129.900 litre dizelin KULLANILMADIĞI ve İSRAF edilmediği anlamına gelir ve bu, CO2, kurum ve zararlı partikül madde açısından büyük bir çevresel rahatlama anlamına gelir. Ayrıca, ürünlerimizle her müşteriye çevre için herhangi bir ek finansal masraf olmaksızın ölçülebilir, sürdürülebilir ve aktif bir şekilde bir şeyler yapma fırsatı sunduğumuzu vurgulamak önemlidir. 2.300.000 easy-tabs‘a (ODOPAK) sahip bir tır, hazır karışımlı alışılagelmiş 5 litrelik bidonlara kıyasla çevre üzerindeki yükü şu şekilde hafifletir: Üretilmesi, taşınması veya imha edilmesi gerekmeyen 2.300.000 adet tablet veya 5 litrelik plastik bidon (805 ton)! Yollarda ve otoyollarda 568 daha az tır, bu da güvenliğe katkıda bulunur Yaklaşık 129.000 litre dizel tasarrufu Yaklaşık 118.500 kg CO2 tasarrufu.